Automobilių išmetimo sistemos turi keletą svarbių funkcijų. Jos surenka ir nukreipia išmetamąsias dujas, užkirsdamos joms kelią patekti į transporto priemonės saloną. Taipogi, sumažina išmetamųjų dujų toksiškumą bei sugeria garso virpesius, ko pasekoje variklis veikia tyliau. Kiekvieną sistemą sudaro išmetimo kolektorius, katalizinis keitiklis, duslintuvas ir rezonatorius, jutikliai ir jungiamieji vamzdžiai. Dyzeliniuose automobiliuose išmetimo sistema taipogi turi dyzelino kietųjų dalelių filtrą.
Skirtingų išmetimo sistemų skiriamieji bruožai
Šiais laikais išmetimo sistemos komponentai dažniausiai gaminami iš anglies, aliumininio arba nerūdijančio plieno, taipogi iš titano. Pigiausios yra anglies plieno detalės, tačiau jos yra ir mažiausiai patvarios. Vidutiniškas jų eksploatavimo laikas yra du metai bei jos yra linkusios į koroziją. Kai kurios detalės padengiamos cinku, kad apsaugoti jas nuo rūdžių. Iš aliumininio plieno pagamintos detalės tarnauja ilgiau – vidutiniškai 3-6 metus, atsižvelgiant į transporto priemonės eksploatavimo sąlygas. Nerūdijančio plieno detalės yra dar patvaresnės – gali būti naudojamos 10-15 metų, tačiau yra kur kas brangesnės. Iš titano pagamintos išmetimo sistemos daugiausia naudojamos automobilių tiuningui. Jos taipogi yra tvirtos ir brangios, bet ir stiprios bei lengvos.
Išmetimo sistemos gali skirtis duslintuvo konstrukcija. Gali būti rezonatoriniai ir tiesioginiai konstrukcijos variantai. Pirmieji slopina virpesius, nukreipdami išmetamųjų dujų srautą pro perforuotų vamzdžių sistemą. Jie yra labai efektyvūs, tačiau sukelia atgalinį slėgį, ko pasekoje sumažėja variklio galia. Antrieji sugeria tik aukšto dažnio virpesius, sukurdami sportišką garsą, tačiau nesukeldami priešslėgio.
Naudojimas ir keitimas: ką turėtumėte žinoti?
- Visuomet įsitikinkite, kad sistemos ir jutikliai, atsakingi už oro-kuro mišinio sudarymą, veikia tinkamai. Priešingu atveju kuras gali toliau degti išmetimo vamzdyje ir visiškai jį sudeginti. Staiga pasigirdę įtrūkimų garsai, sklindantys iš po transporto priemonės, yra ženklai, kurie parodo, kad sistema yra pralaidi orui.
- Naudokite tik aukštos kokybės kurą. Priešingu atveju jūsų katalizinis konverteris gali užsikimšti greičiau. To simptomai yra sumažėjusi variklio galia, šiurkšti eiga, prasta automobilio dinamika ir išaugusios kuro sąnaudos. Taipogi, salone galite užuosti supuvusių kiaušinių kvapą.
- Važiuodami prastos kokybės keliais stenkitės nevažiuoti per šaltas balas. Dėl staigių temperatūros pokyčių karštos išmetimo sistemos detalės gali įtrūkti. Šiuos defektus galima pastebėti vizualiai apžiūrint. Nesandari sistema taipogi sukelia neįprastą garsą, kai variklis veikia.
- Laiku pakeiskite ir priveržkite laikiklius bei tvirtinimo detales. Šiems atsilaisvinus duslintuvo komponentai yra stipriai veikiami vibracijos, ko pasekoje gali priliesti automobilio kėbulą ir per greitai sugesti. Pavyzdžiui, tipiški iš transporto priemonės sklindantys metalo garsai, kurie garsėja važiuojant prastos kokybės keliais, yra ženklas, kad reikia patikrinti tvirtinimo detales ir laikiklius.
topautodalys.lt: tik aukštos kokybės automobilių detalės
Ar norėtumėte įsigyti išmetimo sistemos komponentus už patrauklią kainą? Mūsų kataloge rasite nebrangias aukštos kokybės atsargines detales. Mūsų nuolat vykdomos akcijos padės jums sutaupyti dar daugiau.