Amortizatoriai ir spyruoklės yra detalės, skirtos slopinti vibracijas, kurios važiuojant atsiranda transporto priemonės pakaboje. Jos yra atsakingos už važiavimo patogumą, o jų būklė yra ypatingai svarbi kelių eismo saugumui.
Skirtingų komponentų tipų skiriamieji bruožai
Amortizatoriai gali būti vieno arba dviejų vamzdžių. Pirmieji yra brangesni ir montuojami galinguose sportiniuose automobiliuose, taipogi, prisideda prie transporto priemonės vairuojamumo ir stabilumo, tačiau suteikia mažiau komforto. Antrieji yra mažiau linkę į deformacijas, užtikrina sklandesnį ir minkštesnį važiavimą, tačiau mažiau tinkami važiuoti dideliu greičiu. Amortizatoriai gali būti užpildomi tik tepalais arba tiek tepalais, tiek ir suslėgtomis dujomis, kurios turi įtakos jų darbinėms savybėms.
Spyruoklės skiriasi savo skersmeniu ir vielos skerspjūviu. Jos gali būti cilindro, statinės ar kūgio formos. Klasikinis dizainas būtų cilindro formos. Kūginėms spyruoklėms būdinga ilga kelionė, nes joms susispaudus, jų linkiai nesiliečia vienas su kitu. Statinės formos spyruoklėms irgi būdingas ilgas kelionės laikas, tačiau jos gali atlaikyti dideles apkrovas.
Lakštinės spyruoklės turi didelę keliamąją galią ir pasižymi dideliu patikimumu. Jos daugiausia montuojamos komercinėse transporto priemonėse.
Naudojimas ir keitimas: ką turėtumėte žinoti?
- Šiuos komponentus reikia keisti poromis vienai ašiai. Laikui bėgant jų darbinės savybės palaipsniui keičiasi. Todėl naujų ir naudotų detalių savybės yra skirtingos. Pakeitus tik vieną iš detalių, suspensija išsibalansuoja. Tai parodo prastas automobilio valdymas bei stabilumas. Kai kuriais atvejais deformuojasi transporto priemonės kėbulas.
- Neperkraukite automobilio. Priešingu atveju pakabos elementai gali susidėvėti per greitai. Pavyzdžiui, spyruoklės pradeda linkti. Jos parodo ženklus, kai jų linkiai pradeda liesti vienas kitą. Kai automobilis važiuoja per kliūtį, dėl sumažėjusio stiprumo spyruoklės linkis gali sulūžti. Tai pastebėti galima vizualiai apžiūrėjus. Važiavimo aukščio pasikeitimas taipogi yra gedimo ženklas.
- Reguliariai plaukite savo transporto priemonę. Patikrinkite, ar ašies apsaugose nuo dulkių nėra nuotėkių. Drėgmės ir nešvarumų poveikis amortizatoriaus strypui yra pavojingas. Be to, jei sandariklis prarado elastingumą, iš komponento pradės tekėti tepalai. Dėmės ant korpuso yra ženklas, kad iškilo problema.
- Reguliariai sutepkite lakštines spyruokles. Priešingu atveju jų komponentai susidėvės greičiau. Paprastai, kai važiuojant iš komponento girdisi girgždėjimo garsas, detalę reikia sutepti.
- Nevairuokite agresyviai; pabandykite vairuoti atsargiai bei ramiai. Priešingu atveju amortizatoriaus korpusas gali deformuotis ir visa sistema užstrigs. Tuo pačiu pablogės transporto priemonės stabilumas ir valdymas bei stabdymo kelias. Taip pat pajusite blogesnį vairavimo patogumą.
topautodalys.lt: tik aukštos kokybės automobilių detalės
Mūsų internetinė parduotuvė yra geriausia vieta įsigyti amortizatorius, spyruokles ir lakštines spyruokles. Mūsų asortimente rasite tik aukštos kokybės automobilių detales, kurioms suteikiame ilgą garantinį laikotarpį. Daugybei mūsų komponentų yra taikomos reguliarios akcijos.