Automobilių filtrų funkcija yra valyti įvairių sistemų darbo terpes nuo kenksmingų dujų, vandens ir teršalų. Jie dažniausiai yra skirti prailginti komponentų eksploatavimo laiką tose sistemose, kuriose jie yra naudojami. Filtrai klasifikuojami kaip vartojimo reikmenys ir privalo būti reguliariai keičiami.
Skirtingų filtrų tipų skiriamieji bruožai
Oro filtrai priklauso įsiurbimo sistemai. Jie valo į variklį tiekimą orą. Paprastai yra gaminami iš plisuoto popieriaus su specialiu impregnavimu. Jų veikimo principas yra kaip barjero: dalelės, kurios mažesnės už filtro poras, pasilieka ant jo paviršiaus. Oro filtrus keisti reikia kas 10 000 – 15 000 km.
Tepalų filtrai valo tepalus nuo variklio ir tepalų siurblio dėvėjimosi produktų, taip pat nuo suodžių dalelių bei teršalų, kurie patenka į vidų kartu su kuru ir oru. Šių filtrų korpusas gali būti metalinis arba plastikinis. Jų filtravimo elementas gali būti pagamintas iš popieriaus, putplasčio ar veltinio. Juos keisti reikėtų vidutiniškai kas 7000 – 10 000 km.
Kuro filtrų paskirtis yra valyti degalus nuo korozijos produktų, metalo dalelių ir tokiu būdu apsaugoti kuro sistemą nuo užsikimšimo. Jie taipogi pašalina iš kuro vandenį. Rekomenduojama šiuos filtrus keisti kas 10 000 – 15 000 km. dyzeliniuose automobiliuose ir kas 20 000 – 30 000 km benzininėse transporto priemonėse.
Salono filtrai yra atsakingi už oro, kuriuo kvėpuoja keleiviai ir vairuotojas, kokybę. Jie sulaiko įvairias dulkes, o kartais ir kenksmingas dujas bei gali turėti antibakterinių savybių. Šiuos filtrus būtina keisti kas 10 000 – 15 000 km.
Oro kondicionavimo sistemos turi filtrų džiovintuvus, skirtus absorbuoti į sistemą patenkantį vandenį, taip apsaugant jos komponentus nuo apledėjimo ir korozijos.
Naudojimas ir keitimas: ką turėtumėte žinoti?
- Laiku keiskite aptarnavimo skysčius. Susikaupusios suodžių dalelės, teršalai ar dumblas užkemša filtravimo elementą ir jis nebeatlieka savo funkcijų. Tai sumažina visos sistemos, kurioje filtras yra naudojamas, efektyvumą. Pavyzdžiui, dėl užsikimšusio oro filtro variklis gali prarasti savo galią, ko pasekoje gali pablogėti automobilio veikimas.
- Laiku pašalinkite savo automobilio sistemų gedimus. Pavyzdžiui, sugedusi karterio ventiliacijos sistema gali užkimšti įsiurbimo sistemos filtravimo komponentą tepalais. Netiesioginiai gedimo simptomai yra sunkumai užvedant sušilusį variklį, jo šiurkštus veikimas tuščiąja eiga, sumažėjusi galia ir padidėjusios kuro sąnaudos.
- Važiuodami kamščiuose ar nešvariais keliais, įjunkite recirkuliacijos režimą. Priešingu atveju jūsų salono filtras gali per greitai užsikimšti. Kai pradeda rasoti langai, salone atsiranda blogas kvapas ar sumažėja ventiliatoriaus efektyvumas – tai yra požymiai, kad būtina pakeisti salono filtrą.
topautodalys.lt: tik aukštos kokybės automobilių detalės
Mūsų internetinėje parduotuvėje galite nusipirkti aukštos kokybės automobilių filtrų už nedidelę kainą. Mūsų didžiulis produktų asortimentas iš rinkoje pirmaujančių gamintojų leis jums rasti būtent jūsų transporto priemonei tinkamiausias atsargines detales. Mūsų patogus katalogas ir puikiai apgalvota paieškos filtrų sistema padės jums per kelias minutes rasti tai, ko ieškote. Mūsų specialistai paruoš jūsų užsakymą išsiuntimui per labai trumpą laiką.