
Kėbulo detalės, priekiniai žibintai ir veidrodėliai – tai eksterjero elementai, kurie be savo pagrindinių funkcijų dar padeda formuoti transporto priemonės išvaizdą. Taipogi, jie tiesiogiai atsakingi už saugumą: kėbulo detalės apsaugo interjerą ir įrenginius bei nuo nešvarumų ir akmenų, priekiniai žibintai apšviečia kelią tamsiu paros metu ir palengvina transporto priemonės matomumą, o veidrodėliai vairuotojams suteikia reikiamą matomumą.
Skirtingų kėbulo detalių, priekinių žibintų ir veidrodėlių bruožai skiriamieji bruožai
Automobilio kėbulo detalės dažniausiai gaminamos iš metalo arba plastiko. Metalinės detalės yra patvarios ir atsparios temperatūros pokyčiams. Po deformacijos jas gana lengva pataisyti. Tačiau per laiką plieniniai komponentai gali pradėti rūdyti. Plastikinės detalės nėra jautrios drėgmei ir yra lengvos. Tačiau neturi tokio patvarumo kaip metalinės.
Apšvietimo komponentai skiriasi savo forma, stiliumi, naudojamų lempučių skaičiumi ir tipu. Pavyzdžiui, yra reflektoriaus ir projektoriaus priekiniai žibintai. Pirmiesiems dažniausiai naudojamos halogeninės lemputės, o antriesiems - ksenono lemputės.
Veidrodėliai taip pat skiriasi savo konstrukcija. Neskaitant formos, jie dar turi skirtingus veidrodinius elementus ir daug papildomų funkcijų. Pavyzdžiui, jie gali būti sumontuoti su nuosekliais posūkių indikatoriais arba būti šildomi. Šių detalių korpusai būna nudažyti kėbulo spalva.
Naudojimas ir keitimas: ką turėtumėte žinoti?
- Kėbulo detalėms, priekiniams žibintams ir veidrodėliams valyti nenaudokite sausų šluosčių, kadangi jos gali subraižyti detales. Audeklą reikėtų pamirkyti vandenyje, praskiestame automobilių šampūnu arba specialiu valikliu. Dažniausiai įbrėžimai matomi plika akimi. Kartu su jais prarandamas blizgesys, atsiranda atspindžio silpnumas bei pablogėja apšvietimo kokybė.
- Jeigu ant kėbulo detalių pasirodo kokie nors trūkumai, būtina juos pašalinti iš karto, kad išvengti korozijos. Gilūs įbrėžimai iki pliko metalo turi būti apdorojami specialiais antikoroziniais gaminiais, o tik po to dažomi. Priešingu atveju, jie pradės rūdyti po dažų sluoksniu. Kai atsiranda burbuliukai po dažų sluoksniu, paprastai tai jau yra ženklas, kad ten vyksta korozija. Kai kuriais atvejais dažai gali išblukti.
- Norint nuvalyti priekinius žibintus, geriausia naudoti didelių porų kempinę ir iki minimumo sumažinti laiką, per kurį komponentas kontaktuoja su plovikliu, kadangi priešingu atveju gali pageltonuoti difuzorius. Gelsvą atspalvį galima pašalinti specialiu gaminiu. Geltonumas sumažina šviesos ryškumą.
- Turite naudoti tik tas lemputes, kurios atitinka iš anksto įdiegtą įrangą. Priešingu atveju atšvaitas gali sudegti ir pradėti luptis, o tai įtakos šviesos ryškumą. Taipogi gali išsilydyti lemputės lizdas ir tuomet šviesa neįsijungs.
topautodalys.lt: tik aukštos kokybės automobilių detalės
Mūsų internetinėje parduotuvėje visuomet galite įsigyti kėbulo detalių, priekinių žibintų bei veidrodėlių už gerą kainą. Visiems savo komponentams suteikiame ilgalaikę garantiją, todėl galite būti tikri, kad kiekviena jūsų perkama detalė yra patikima.