Vilkimo kablys yra prietaisas, skirtas vilkti priekaboms ar kitoms transporto priemonėms. Dažniausiai šis prietaisas nėra montuojamos gamykloje, tačiau, prireikus, vairuotojas gali jį įsidiegti.
Skirtingų vilkimo kablių tipų skiriamieji bruožai
Šiais laikais lengvieji automobiliai dažniausiai turi rutulio formos vilkimo kablį. Jis tvirtinamas prie transporto priemonės, o priekabos kablys turi sukabinimo galvutę. Šis mechanizmas atlaiko ne tik horizontalias apkrovas, veikiamas greitėjimo ir lėtėjimo metu, bet ir vertikalias apkrovas, kurios atsiranda naudojant dviratę priekabą.
Kablį galima privirinti prie priekabos kablio, pritvirtinti varžtais arba greito atjungimo mechanizmo pagalba. Patvaresnis pasirinkimas yra suvirinta jungtis, tačiau jos negalima nuimti, todėl nėra labai patogi. Pritvirtintą varžtais reikia prižiūrėti reguliariai. Tačiau yra nesunku pakeisti pažeistą tvirtinimo elementą arba nuimti įrenginį. Patogiausia yra naudoti greito atjungimo mechanizmą, nes kablį galite nuimti per minutę.
Vilkimo kabliai taip pat turi elektros lizdus energijai į įrangą tiekti. Yra 7 ir 13 kontaktų lizdai. Pastarieji yra geresni, nes jie gali tiekti energiją į daugiau įrenginių.
Naudojimas ir keitimas: ką turėtumėte žinoti?
- Reguliariai tikrinkite, ar rutulio formos kabliai nėra susidėvėję. Tai darydami, išmatuokite jo skersmenį nonijaus skalės slankmačiu. Net ir 1 mm nukrypimas nuo standartinės vertės gali sukelti avariją. Daugelis vilkimo kablių turi 50 mm skersmenį. Norėdami išbandyti jo nusidėvėjimą, pabandykite sutrenkti sumontuotą vilkimo kablį. Jeigu pastebite atlaisvėjimą, tai jau yra ženklas, kad ir rutulys, ir movos galva yra susidėvėję.
- Naudokite rutulio dangtelį. Jeigu jūsų automobilyje sumontuotas nenuimamas kablys, tuomet uždėkite ant rutulio specialų dangtelį. Tai apsaugos komponentą nuo nešvarumų ir drėgmės. Vizualiai apžiūrint galite pastebėti korozijos dėmes.
- Reguliariai sutepkite vilkimo prietaiso elementus, pavyzdžiui, naudodami grafito tepalą. Jis gerai apsaugo besiliečiančius elementus nuo dėvėjimosi. Girgždėjimo garsai, atsirandantys važiuojant su pakrauta priekaba, parodo nepakankamą sutepimą.
- Kas 1000 km derėtų patikrinti varžtus ir, reikalui esant, juos priveržti. Tam naudokite sukimo momento veržliaraktį. Atsipalaidavusių tvirtinimo elementų požymiai yra neįprastas triukšmas vairuojant arba tarpas, kuris atsiranda mėginant sutrenkti mechanizmą.
topautodalys.lt: tik aukštos kokybės automobilių detalės
Mūsų internetinėje parduotuvėje vilkimo kablį galite įsigyti už nedidelę kainą. Pradžiai galite peržiūrėti mūsų katalogą. Tuomet, reikalui esant, galite susisiekti su mūsų specialistais: jie padės pasirinkti tinkamą prietaisą atsižvelgiant į jūsų automobilio eksploatavimo sąlygas bei jo technines savybes. Norėdami lengvai užsisakyti, užsiregistruokite mūsų internetinėje svetainėje. Pasinaudojus savo asmeninėje paskyroje esančiomis funkcijomis, pirkinius galėsite įsigyti vienu mygtuko paspaudimu.