Šildymo ir vėdinimo sistemos užtikrina šviežio oro tiekimą į automobilio saloną, jo šildymą ir cirkuliaciją. Šių sistemų efektyvumas turi didžiulę įtaką tam, kaip greitai vairuotojai pavargsta vairuodami. Todėl tinkamas jų veikimas yra vienas iš veiksnių, turinčių įtakos kelių saugumui.
Skirtingų šildymo ir vėdinimo sistemų skiriamieji bruožai
Šildymo ir vėdinimo sistemos skiriasi oro angų, praėjimų ir įsiurbimo angų skaičiumi, padėtimi ir skersmeniu. Jie taipogi gali turėti įvairaus galingumo šilumokaičius ir ventiliatorius. Padėties nustatymas gali būti nuolatinis arba laipsniškas.
Kitas svarbus veiksnys yra šildytuvo įšilimo laikas. Tai stipriai priklauso nuo variklio galios ir termostato nustatymų. Kai kurios transporto priemonės turi papildomą šilumokaičio šildytuvą. Šildymo greitis ypatingai svarbus žiemos metu: kuo efektyvesnis šilumokaitis, tuo greičiau ant langų ištirpsta ledas ir galima pradėti važiuoti.
Naudojimas ir keitimas: ką turėtumėte žinoti?
- Laiku keiskite aušinimo skystį. Šilumokaičio eksploatavimo laikas priklauso nuo antifrizo būklės. Oras salone įšyla daug lėčiau, jei šilumokaitis yra užterštas. Tai gali sukelti ir koroziją, ko pasekoje atsiranda nuotėkis. Aušinimo skystis dažnai kaupiasi ant kilimėlio netoli priekinių keleivio kojų, todėl problemą gana lengva diagnozuoti.
- Kiekvieną kartą keisdami antifrizą nuorinkite aušinimo sistemą. Priešingu atveju gali atsirasti oro kamščiai, kurie gali pakenkti šilumokaičio veikimui bei jo efektyvumui. Blogas šilumokaičio veikimas gali sukelti ir variklio perkaitimą.
- Nuvalykite dulkes, šiukšles, lapus bei kitus teršalus nuo radiatoriaus ir šildytuvo briaunų. Tam atlikti galite naudoti vandenį ir švelnų ploviklį. Neplaukite suslėgtu vandeniu, nes galite pažeisti prietaisų briaunas. Dėl užsikimšusių komponentų sutrinka šilumos mainai, o oras salone nebesušyla. Norėdami sužinoti, kada laikas valyti šiuos prietaisus, tiesiog pažiūrėkite po variklio dangčiu: jeigu ten yra įstrigę nešvarumai, jūs iš karto juos pastebėsite.
- Reguliariai keiskite salono filtrą. Jam užsikimšus, į saloną tiekiamo oro kiekis sumažėja. To pasekoje sumažėja ventiliatoriaus efektyvumas. Jeigu automobilyje atsiranda neįprastas kvapas, tai jau yra ženklas, kad filtrą reikia pakeisti.
- Reguliariai valykite oro angas. Joms užsikimšus transporto priemonėje sutrinka oro cirkuliacija. Rasojantys langai bei keistas kvapas yra kiti šios problemos simptomai.
topautodalys.lt: tik aukštos kokybės automobilių detalės
Mūsų internetinėje parduotuvėje galite įsigyti šildymo ir vėdinimo sistemų komponentus. Pas mus rasite didžiulį žinomų gamintojų aukštos kokybės atsarginių detalių asortimentą. Patogi paieškos sistema leis jums lengvai rasti savo automobiliui tinkamiausias detales. Mes suteikiame joms garantiją bei užtikriname greitą užsakymo pristatymą.