Oro kondicionierių funkcija yra atvėsinti orą transporto priemonės salone. Jie sukuria patogų mikroklimatą, kai lauke karšta ir padeda sumažinti per didelę drėgmę. Juos sudaro kompresorius, garintuvas, kondensatorius, ventiliatorius, džiovintuvas-imtuvas, uždaras vamzdynas, kuriame cirkuliuoja aušinimo medžiaga, ir įvairūs jutikliai.
Skirtingų oro kondicionierių tipų skiriamieji bruožai
Automobilių oro kondicionieriai skiriasi savo kai kurių komponentų konstrukcija ir eksploatacinėmis savybėmis. Pagal valdymo tipą jie skirstomi į mechaninius ir automatinius. Pirmuoju atveju, temperatūrą keleivių salone vairuotojas sureguliuoja reguliatorių pagalba. Antruoju atveju tereikia nustatyti reikiamą temperatūrą ir sistema ją palaikys automatiškai.
Mechaniniai oro kondicionieriai pasižymi paprasta konstrukcija ir žema kaina. Automatinės sistemos, dar vadinamos klimato kontrole, yra brangesnės, tačiau jas naudoti patogiau ir jos turi daugybę papildomų galimybių. Pavyzdžiui, brangios transporto priemonės su keturių zonų klimato kontrole turi galimybę nustatyti temperatūrą atskirai vairuotojui ir kiekvienam keleiviui.
Naudojimas ir keitimas: ką turėtumėte žinoti?
- Kartą per metus, geriausia prieš prasidedant šiltajam sezonui, patikrinkite aušinimo skysčio kiekį oro kondicionavimo sistemoje ir, reikalui esant, užpildykite. Dėl akytos žarnų struktūros aušinimo skysčio kiekis nuolat mažėja. Kai skysčio nepakanka, sistemos našumas žymiai sumažėja ir ji greičiau susidėvi. Įsidėmėkite, kad aušinimo skystį papildyti galite tik specialiuose aptarnavimo centruose naudojant profesionalią įrangą.
- Žiemos metu retkarčiais įjunkite oro kondicionierių ir leiskite jam veikti maždaug 15 min. Taip sistema bus sutepta, apsaugosite kompresorių nuo korozijos, žarnas – nuo įtrūkimų ir išdžiūvimo. Kompresoriaus gedimus paprastai sunku pastebėti. Pradžioje jie pasireiškia mažesniu oro kondicionieriaus veikimu: oras nėra pakankamai atvėsęs. Vėliau kompresorius visai nustoja veikti.
- Išlaikykite variklio skyrių švarų. Ant kondensatoriaus paviršiaus susikaupę nešvarumai neleidžia jam tinkamai veikti. To pasekoje kompresorius yra veikiamas didesnių apkrovų, todėl sumažėja aušinimo efektyvumas.
- Reguliariai tikrinkite pavaros diržą ir skriemulius. Reikalui esant, sureguliuokite diržo įtempimą. Priešingu atveju gali per anksti sugesti kompresoriaus guolis. Jo gedimą dažnai parodo neįprasti garsai užvedant variklį.
- Nepamirškite išvalyti oro kanalų ir garintuvo. Tai padės pašalinti ant jų paviršiaus besikaupiančius kenksmingus organizmus. Tam atlikti yra naudojami specialūs putplasčio valikliai, dezodorantų garai (oro kondicionierių bombos) ir garų prietaisai. Dažniausiai pasitaikantis rodiklis, kad reikia atlikti tokią procedūrą, yra salone atsiradę blogi kvapai.
topautodalys.lt: tik aukštos kokybės automobilių detalės
Mūsų internetinėje parduotuvėje galite įsigyti oro kondicionieriaus komponentų savo transporto priemonei. Visiems savo komponentams suteikiame garantiją, reguliariai vykdome akcijas ir plečiame savo asortimentą. Visuomet galite rinktis iš plataus asortimento.